Jakie szkolenia musisz przejść aby skoczyć samodzielnie ze spadochronem?

Jakie szkolenia musisz przejść aby skoczyć samodzielnie ze spadochronem?
Redaktor Blue Whale Press
Inne/Sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aby móc skoczyć samodzielnie ze spadochronem, należy przejść specjalne szkolenie w szkole spadochronowej. Istnieją dwa najpopularniejsze szkolenia: AFF i SL.

Czym są szkolenia AFF I SL?

Szkolenie AFF (Accelerated Freefall) polega na tym, że skoczkowie od samego początku skaczą z samolotu w parach z dwoma instruktorami. Instruktorzy trzymają skoczka za uprząż, pomagają mu w prawidłowej pozycji w powietrzu i kontrolują skok. W miarę zdobywania doświadczenia, instruktorzy pozwalają skoczkom na stopniowe samodzielne wykonywanie manewrów.

Drugie szkolenie, czyli SL (Static Line), składa się z kilku skoków z samolotu, podczas których skoczkowie są podłączeni do samolotu specjalną liną, która automatycznie otwiera spadochron po opuszczeniu maszyny. Skoki są wykonywane z niskiej wysokości, a instruktorzy na ziemi kontrolują cały proces.

Przed przystąpieniem do szkolenia, każdy uczestnik musi przejść badania lekarskie i posiadać certyfikat medyczny, który potwierdza zdolność do wykonywania skoków ze spadochronem.

Podczas szkolenia skoczkowie uczą się m.in. jak prawidłowo przygotować sprzęt, jak działać w przypadku nieprzewidzianych sytuacji, jak wykonywać manewry w powietrzu i jak bezpiecznie lądować.

Po ukończeniu szkolenia, skoczkowie mogą wykonywać skoki samodzielnie, ale na początku zawsze są nadzorowani przez instruktorów. Każdy skok samodzielny wymaga wcześniejszej oceny warunków atmosferycznych i dopasowania sprzętu do wagi skoczka.

Czy warto odbyć takie szkolenie?

Oczywiście, warto! Skoki ze spadochronem to niezapomniana przygoda, która daje wiele wrażeń i emocji. Ale przede wszystkim, szkolenie spadochronowe Wrocław jest niezbędne do samodzielnego skoku ze spadochronem i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo podczas całego procesu. Oprócz tego, uczestnictwo w szkoleniu AFF to świetny sposób na zdobycie nowych umiejętności, poprawienie swojej kondycji fizycznej oraz rozwijanie swojego charakteru. Jest to także doskonała okazja do wyjścia ze swojej strefy komfortu i pokonania swoich lęków i ograniczeń.

Przeprowadzenie szkolenia AFF pozwoli na poznanie tajników skoków ze spadochronem i zdobycie niezbędnej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, dzięki której będzie można samodzielnie przeprowadzić skok z maksymalnym bezpieczeństwem. W trakcie szkolenia, instruktorzy przekażą uczestnikom wiedzę z zakresu teorii skoków, bezpieczeństwa, taktyki i techniki skoku oraz podstawowych zasad działania sprzętu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak w zdrowy i przemyślany sposób zwiększyć ilość spożywanych kalorii? 10 sprawdzonych sposobów
Jak w zdrowy i przemyślany sposób zwiększyć ilość spożywanych kalorii? 10 sprawdzonych sposobów
Niektóre osoby mają szczególny problem ze zwiększeniem wagi, dotyczy to szczególnie ektomorfików. Jednakże osoby, które zamierzają uzyskać rozbudowaną sylwetkę siłową, […]
Ostatnie wpisy