Mistrzostwa świata w siatkówce w liczbach – wszystko, co warto wiedzieć

Mistrzostwa świata w siatkówce w liczbach – wszystko, co warto wiedzieć
gamisforyou
Siatkówka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Już za kilka miesięcy polscy siatkarze staną przed olbrzymią szansą obronienia tytułu mistrza świata. Weźmy zatem najbliższe mistrzostwa świata pod lupę pod kątem liczb. Co warto wiedzieć jeszcze przed rozpoczęciem prestiżowego turnieju?

4 – mistrzostwa świata pierwotnie miały odbyć się w Rosji, jednak po agresji zbrojnej tego kraju na Ukrainę cztery reprezentacje wycofały się z udziału w turnieju, tym samym zmusiły FIVB do zmiany gospodarza. Protestującymi ekipami były Polska, Słowenia, Francja i Holandia.

20 – rozgrywane od 26 sierpnia do 11 października bieżącego roku mistrzostwa świata będą już dwudziestą, poniekąd jubileuszową odsłoną największej siatkarskiej imprezy na świecie od lat organizowanej przez FIVB.

200 – 200 tysięcy dolarów – tyle otrzymali Polacy przed czterema laty w ramach nagrody za zdobycie mistrzostwa świata. Wszystko wskazuje na to, że w 2022 roku kwota może okazać się bardzo zbliżona lub nawet wyższa. Zdecydowanie jest zatem o co grać!

6800 – za bilet na finał mistrzostw świata będzie trzeba zapłacić nawet do 6800 złotych! Jeśli weźmiemy dodatkowo pod uwagę, że nawet spotkania grupowe wiążą się z kosztem 300–900 złotych to trzeba przyznać, że ceny biletów tym razem naprawdę zwalają z nóg.

Zdj. główne: Benjamin Voros/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*