Nowy rekord świata w surfingu? Pozostało tylko oficjalne potwierdzenie!

Nowy rekord świata w surfingu? Pozostało tylko oficjalne potwierdzenie!
gamisforyou
Inne
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ci, którzy widzieli na żywo wyczyn Lucasa Chumbo nie mają wątpliwości – Brazylijczyk pokonał najwyższą falę w sezonie i za chwilę prawdopodobnie zostanie nowym rekordzistą świata. Do tego potrzeba jednak oficjalnego werdyktu komisji, który ma nastąpić już niebawem.

Jeśli bić rekordy, to właśnie w portugalskim Nazaré. We wrześniu w tym malowniczym kurorcie położonym w dystrykcie Leiria ponad 22-metrową falę ujarzmiła młoda Maya Gabeira (rekord Guinnessa w kategorii „Unlimited” wśród kobiet), zaś w ubiegłym tygodniu największe osiągnięcie w karierze zaliczył tam Lucas Chumbo. 25-latek ze stajni Red Bulla rozprawił się z najwyższą falą w sezonie, a wiele wskazuje na to, że także rekordową w historii. Trwają właśnie dokładne pomiary, które dadzą odpowiedź na pytanie, czy Brazylijczyk ustanowił nowy rekord globu w surfingu.

Do tej pory zdecydowanie najbardziej owocny dla pochodzącego z Saquaremy surfera był rok 2018. Wówczas zdobył aż dwie nagrody indywidualne (Surfer Awards oraz Billabong XXL), a dodatkowo wygrał Nazaré Challenge w kategorii „Największa Fala”, osiągając najlepszy wynik punktowy w dziejach tych zawodów. Rekordu świata na swoim koncie jednak jeszcze nie miał.

„Dziękuję mojej ekipie za ten dzień, który bez wątpienia zapisze się w historii Nazaré” – napisał na swoim Instagramie szczęśliwy Chumbo.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Suplementy diety — co powinniśmy o nich wiedzieć?
Suplementy diety — co powinniśmy o nich wiedzieć?
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i dba o odpowiednią dietę. Wraz z rosnącym zainteresowaniem tym stylem życia, wzrasta również popularność suplementów diety. Zanim jednak po niego sięgniemy, warto poznać kilka istotnych faktów, które pomogą nam podjąć świadome decyzje dotyczące jego stosowania. Czy suplementy diety są naprawdę potrzebne? Jakie są ich potencjalne korzyści i ryzyka? 
Ostatnie wpisy